Yes is more

Vi är Allegro

Vårt byggföretag
drop-us-a-line
our-team

Vi är Allegro

Allegro är en platt organisation som består av erfarna människor blandade med unga begåvade talanger. Var och en bidrar med sin särskilda kompetens och tillsammans fattar vi snabba beslut. Vår tanke är att forma och utveckla Allegro efter våra uppdragsgivare. Vara flexibla.
Hitta kreativa lösningar och beslutsamt driva ditt projekt så du blir nöjd.

Vi tar det helt enkelt personligt.

Yes is more.
 

GDPR Leverantörer

Med anledning av den nya Dataskyddsförordningen (GDPR) gällande från 2018-05-25 har Allegro Projekt AB arbetat igenom rutinerna kring behandling av personuppgifter. Nedladdningsbara informationsskrifter om integritetspolicyn för leverantörer återfinns nedan.

 

erik_a

Erik Alteryd

070-641 58 04
erik.alteryd@allegroprojekt.se

erik_taube1

Erik Taube


erik.taube@allegroprojekt.se

gunnar_aewskog

Gunnar Arwskog

070-532 26 25
gunnar.arwskog@allegroprojekt.se

johan_lindstrom

Johan Lindström

070-588 26 98
johan.lindstrom@allegroprojekt.se

patrik_berg

Patrik Berg

070-582 65 25
patrik.berg@allegroprojekt.se

marcus_bjork_lof_3

Marcus Björk Löf

073-309 19 87
marcus.bjork.lof@allegroprojekt.se

danne_soder

Danne Söder

070-628 56 61
dan.soder@allegroprojekt.se

ali_mousa

Ali Mousa

073-301 99 14
ali.mousa@allegroprojekt.se

helena_liden

Helena Lidén

073-923 96 13
helena.liden@allegroprojekt.se

gustav_westphal

Gustav Westphal

070-277 59 20
gustav.westphal@allegroprojekt.se

amanda_zakrison

Amanda Zakrison

073-388 16 07
amanda.zakrison@allegroprojekt.se

anders_grahn

Anders Grahn

073-329 96 36
anders.grahn@allegroprojekt.se

karl_matsson

Karl Mattsson

070-580 03 24
karl.mattsson@allegroprojekt.se

bjorn_appelgren

Björn Appelgren

bjorn.appelgren@allegroprojekt.se

carlo_markmeyer

Carlo Markmeyer

076-704 70 56
carlo.markmeyer@allegroprojekt.se

sebastian_wangmo

Sebastian Wangmo

070-655 93 24
sebastian.wangmo@allegroprojekt.se

sebastian_1980

Sebastian Söder

070-243 59 00
sebastian.soder@allegroprojekt.se

dario_4416

Dario Dankic

073-202 39 88
dario.dankic@allegroprojekt.se

emil_7419

Emil Tagesson

076-105 53 47
emil.tagesson@allegroprojekt.se

cecilia_strom

Cecilia Ström

073-405 00 42
cecilia.strom@allegroprojekt.se

viktor_reutherborg_6995

Viktor Reutherborg

070-548 22 47
viktor.reutherborg@oscarproperties.se

john_tropp

John Tropp

070-605 03 86
john.tropp@allegroprojekt.se

cecilia_wallin

Cecilia Wallin

070-182 92 63
cecilia.wallin@allegroprojekt.se

charlie_bavensjo

Charlie Båvensjö

070-875 38 48
charlie.bavensjo@allegroprojekt.se

christian_eriksson

Christian Eriksson

070-293 23 08
christian.eriksson@allegroprojekt.se

conny_ullman

Conny Ullmann

072-723 50 59
conny.ullmann@allegroprojekt.se

daniel_lindberg

Daniel Lindberg

070-881 10 54
daniel.lindberg@allegroprojekt.se

david_fridholm

David Fridholm

072-396 09 41
david.fridholm@allegroprojekt.se

emil_jangholm

Emil Jangholm

073-202 16 46
emil.jangholm@allegroprojekt.se

enrique_h_portocarrero

Enrique Helgeson Portocarrero

070-881 10 67
enrique.portocarrero@allegroprojekt.se

hampus_asp

Hampus Asp

076-607 20 12
hampus.asp@allegroprojekt.se

jan_hansson

Jan Hansson

072-243 56 43
jan.hansson@allegroprojekt.se

jens_rundberg

Jens Rundberg

073-345 58 24
jens.rundberg@allegroprojekt.se

jessica_stenvi

Jessica Stenvi

072-396 09 45
jessica.stenvi@allegroprojekt.se

jonas_hesselgren

Jonas Hesselgren

070-874 16 28
jonas.hesselgren@allegroprojekt.se

josefin_astrom_berglund

Josefin Åström Berglund

070-916 07 66
josefin.berglund@allegroprojekt.se

lars_karlsson

Lars Karlson

073-301 72 32
lars.karlson@allegroprojekt.se

leila_eskandari_joo

Leila Eskandari

070-867 32 84
leila.eskandari@allegroprojekt.se

michel_damerji

Michel Damerji

076-607 81 58
michel.damerji@allegroprojekt.se

natalia_silinski

Natalia Silinski

070-141 32 79
natalia.silinski@allegroprojekt.se

patryk_kois

Patryk Kois

073-400 95 91
patryk.kois@allegroprojekt.se

per_ivar_alpenmyr

Per-Ivar Alpenmyr

070-881 10 71
per-ivar.alpenmyr@allegroprojekt.se

peter_sundqvist

Peter Sundqvist

070-226 72 35
peter.sundqvist@allegroprojekt.se

richard_palm

Richard Pahlm

070-149 19 55
richard.pahlm@allegroprojekt.se

abdel_alassali_4182

Abdel Alassali

070-875 38 38
abdel.alassali@allegroprojekt.se

anton_broman_4246

Anton Broman

073-427 24 16
anton.broman@allegroprojekt.se

benita_fritthioff

Benita Fritthioff

070-299 36 73
benita.fritthioff@allegroprojekt.se

bjorn_eriksson_4142

Björn Eriksson

070-511 71 32
bjorn.eriksson@allegroprojekt.se

cecilia_nordin_4162

Cecilia Nordin

070-881 10 58
cecilia.nordin@allegroprojekt.se

fredrik_lundberg_4235

Fredrik Lundberg

070-881 10 53
fredrik.lundberg@allegroprojekt.se

jesper_hebel

Jesper Hebel

070-772 22 49
jesper.hebel@allegroprojekt.se

sara_sjoberg

Sara Sjöberg

072-396 09 40
sara.sjoberg@allegroprojekt.se

kimmo_hakala

Kimmo Hakala

070-881 10 51
kimmo.hakala@allegroprojekt.se

pia_streng

Pia Streng

070-875 37 44
pia.streng@allegroprojekt.se

shireen_gudamurad_4128

Shireen Gudamurad

076-855 43 01
shireen.gudamurad@allegroprojekt.se

victor_pettersson

Victor Pettersson

070-881 10 66
victor.pettersson@allegroprojekt.se

vilhelm_nord

Vilhelm Nord

072-856 33 32
vilhelm.nord@allegroprojekt.se

contact-us
some-fun-facts

Roliga fakta

Varje slutfört projekt gör oss mer hungriga, hungriga på att hitta nya utmaningar! Som ett resultat av detta så levererar vi en bättre produkt.

284

Antal fredagsöl 

26

Kunder vi har jobbat med

13

Färdiga Projekt

2

Nomineringar

gdpr

GDPR Leverantörer

Med anledning av den nya Dataskyddsförordningen (GDPR) gällande från 2018-05-25 har Allegro Projekt AB arbetat igenom rutinerna kring behandling av personuppgifter. Nedladdningsbara informationsskrifter om integritetspolicyn för leverantörer återfinns nedan.

 

work

Projekt

Här är ett urval, klicka på bygget för mer information.

Vill du ha kontakt?